دستگاه های کوچک کننده بینی

Nasal Shrinkers

امروزه به دلیل آنکه مردم اشتیاق زیادی جهت پرداختن به امور مربوط به زیبایی چهره و بدن دارند ، تبلیغات گسترده ای در مورد وسایل مرتبط با این موضوع انجام میشود . برخی از افرادی که از شکل بینی خود رضایت ندارند به دلایل مختلف با انجام جراحی زیبایی بینی موافق نیستند و به دنبال روشهای جایگزین جراحی جهت کوچک و خوش فرم کردن بینی میگردند . از نظر علمی ساختمان بینی از اجزای استخوانی و غضروفی تشکیل شده که با پوست و مخاط پوشیده شده است. و بدیهی است که هرگونه تغییری در سایز و شکل بینی باید با تغییر در این اجزا صورت پذیرد . (جهت مطالعه بیشتر به مقاله جراحی زیبایی بینی مراجعه شود )
وسایلی که تحت عنوان کوچک کننده و خوش فرم کننده بینی معرفی میشوند طیف گسترده ای دارند که شامل دستگاه ، گیره ، کرم و …
میباشند .هیچ کدام از این وسایل اثری در تغییر شکل دایم در بینی ندارند و صرفا با استفاده از تبلیغات بسیار گسترده سعی میکنند تجهیزات خود را به فروش برسانند . برخی از این وسایل حتی میتوانند آسیب های جدی به ساختمان بینی و پوست وارد نمایند .

دستگاه کوچک کننده بینی

امروزه تبلیغات زیادی در مورد کاربرد فیلر ها و ژل های پرکننده جهت تغییر شکل بینی میشود . این مواد که جهت پرکردن مناطق فرو رفته و گود افتاده به کار میرود ، بسیار طیف گسترده ای دارند و اثرات دراز مدت و میزان ماندگاری و ایمن بودن آنها بسیار غیر قابل پیش بینی و ناشناخته است .تغییر مکان ، جذب تدریجی ، تغییر سایز و ایجاد واکنش و عفونت و التهاب در بافتهای اطراف از جمله عوارض این مواد است .

گالری
دکتر روح انگیز صفی خانی

دکتر روح‌انگیز صفی خانی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران

عضو انجمن رینولوژی و جراحان سر و گردن

بازدید از مقالات