فصل مناسب جراحی بینی

Best Season For Rhinoplasty

یکی از سوالاتی که اکثر افرادی که متقاضی جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی هستند ، در ذهن دارند ، این است که چه فصلی برای انجام این جراحی مناسب تر است ( به مقاله رینو پلاستی مراجعه شود ) .فصول مختلف سال با توجه به تغییرات دما و میزان رطوبت ، ممکن است این تصور را ایجاد کند که روی نتیجه جراحی تاثیر گذار خواهد بود . دمای بیشتر و تعریق بیشتر در تابستان احتمال خیس شدن گچ و نیاز به استحمام را بیشتر میکند از طرفی در فصل پاییز و زمستان احتمال سرماخوردگی و عفونتهای ویروسی بیشتر خواهد بود .
برخی افراد در فصل بهار و برخی دیگر در فصل پاییز ، دچار رینیت آلرژیک میشوند ( به مقاله رینیت آلرژیک مراجعه شود )
در واقع در هیچ کدام از متون علمی ، فصلی به عنوان مناسب ترین فصل جراحی بینی معرفی نشده است . هر فردی بسته به برنامه زندگی ، شغلی یا تحصیلی خود ، در صورت برخورداری از سلامت عمومی ،میتواند در هر فصلی اقدام به این جراحی نماید . البته در مورد افرادی که آلرژی فصلی داشتند ، بهتر است در زمانی که علایم آلرژی شدت کمتری دارد ، اقدام به جراحی نمایند .
چون جراحی بینی در ابتدا نیاز به استراحت در حدود یک هفته دارد ، زمان بندی و تنظیم برنامه شخصی فرد مهم است . مراقبتهای هفته اول پس از عمل اهمیت خاص دارد و باید مورد توجه قرار گیرد( به مقاله مراقبتهای پس از عمل رینوپلاستی مراجعه شود) .بین افرادی که در فصول مختلف تحت جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند ، تفاوت واضح و چشمگیری در نتیجه عمل مشاهده نشده است .

بهترین فصل برای جراحی بینی
گالری
دکتر روح انگیز صفی خانی

دکتر روح‌انگیز صفی خانی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران

عضو انجمن رینولوژی و جراحان سر و گردن

بازدید از مقالات